• Фејсбук
 • POE
 • моќ
 • апликација_точка (1)
 • апликација_точка (2)
 • апликација_точка (3)
 • апликација_ставка

Добредојдовте во Linkpower

Link-Power Manufacturing Co., Ltd. е професионален производител на трансформатори за истражување и развој, производство, продажна комуникација, мрежа, енергетски решенија.Седиштето на компанијата е во градот Чиши, градот Донггуан, со комплетна автоматизирана производна линија.Во Хубеи и Шанкси, тие имаат свои производствени бази со вкупна површина од повеќе од 28000 квадратни метри.Компанијата има 20 години професионално искуство во истражување и развој во трансформатор, седиштето на Dongguan и Тајван имаат професионален дизајнерски тим, фокусирајќи се на производство на ефикасни и висококвалитетни производи и услуги на клиентите, и ја освои репутацијата на индустријата.

 • Linkpower Manufacturing (1)
 • Linkpower Manufacturing (3)
 • Linkpower Manufacturing (2)
 • Добредојдовте во Linkpower Factory

  Нашиот дневен производствен капацитет е 220.000 парчиња, а нашиот месечен производствен капацитет за нарачки ODM и OEM е до 5 милиони парчиња, со времетраење од 2 до 3 недели за да ги задоволиме зголемените производствени потреби на нашите клиенти и барањата за брза испорака.Имаме четири целосно автоматски производствени линии, 20 целосно автоматизирани машини за намотување со 12 оски, целосно автоматско издавање и заглавување, целосно автоматски ласерски печатачи и целосно автоматски роботи кои ги задоволуваат барањата на клиентите за големи количини, брза испорака, и висока доверливост.

Вести

Вести за нашата компанија

Купете фабрика во Кина на големо...

Dongguan Linkpower има речиси 20 години искуство...

POE трансформаторски сценарија за апликација

Технологијата за напојување преку етернет (PoE) го револуционизира начинот на кој се распоредуваат различните мрежни уреди и апликации и ...
повеќе >>

Сертификат и партнери

Ги положивме системските сертификати ISO 14001, ISO 9001, QC 08000 и IATF 16949, обезбедувајќи нашите клиенти да добиваат само производи со највисок квалитет.